11 maja 2018

Konkurs ekologiczny

Prezydent Gorzowa ogłosił konkurs wiedzy
pt. „Segregować śmieci?…To potrafią nawet dzieci!” skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych. Organizatorem konkursu był Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa.  Rolnictwa.

W naszym przedszkolu w dniu 08.05.2018 r. dzieci z grupy IV i IV„a” rywalizowały o nagrodę WYCIECZKĘ DO FIRMY „INNEKO” Sp. Z.o.o. Natomiast wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi gadżetami.

Konkurs miał formę aktywnej zabawy, z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych takich jak kosze do segregacji odpadów, kolorowe worki na odpady, itp. W pierwszym etapie konkursu dzieci utrwaliły wiadomości związane z właściwą segregacją odpadów oraz obejrzały przygotowaną przez Panie z Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa prezentacje. Kolejnym etapem były gry
i zabawy związane z ekologią i segregacją śmieci.

Wśród konkurencji było m.in. segregowanie odpadów na czas, recytowanie wiersza związanego
z tematyką konkursu, rozpoznawanie znaków i symboli ekologicznych oraz „EKOkręgle”. Przez cały czas przedszkolakom towarzyszyły wielkie emocje związane z rywalizacją, nie zabrakło również dopingu ze strony kolegów z grupy.

Ostatecznie, niewielką różnicą punktów zwyciężyły dzieci z grupy IV „a”, czego im serdecznie gratulujemy. 🙂


Copyright © 2015. All rights reserved.

Opublikowano 11 maja 2018 przez Tygrysek Pietrek in category "Tygryskowe wieści