1 maja 2018

Spotkanie polsko-niemieckie w Owczogrodzie.

 

W dniu 25.04.2018 r. (środa) odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu polsko – niemieckiego realizowanego w rok 2018 „Bliżej natury”.

Dzieci z obu przedszkoli mogły wspólnie spędzić czas w gospodarstwie oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat hodowli owiec i psów pasterskich.

Niezwykle ciekawa okazała się zabawa w labiryncie ze snopów siana, w którym według mapy dzieci z Polski i Niemiec wspólnie szukały „Złotego runa” ukrytego w sianie.

Przedszkolaki w trakcie części edukacyjnej dowiedziały się m.in. w jaki sposób zachowują się owce, jak się z nimi należy obchodzić, jak się nawołują i jak wygląda praca pasterza oraz jak ważną rolę odgrywają psy pasterskie. Dowiedziały się również jak różnorodne zastosowanie ma wełna w życiu człowieka.

Oprócz zajęć edukacyjnych odbyły się także warsztaty plastyczne w „Kreatywnej owczarni”, podczas których dzieci wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem wełny.

Zajęcia i zabawy były nietypowe i bardzo kreatywne. Przedszkolaki z obu przedszkoli uczyły się przede wszystkim szacunku dla zwierząt i otaczającej przyrody zgodnie z obszarem działań dziecka, jakim jest życie w harmonii z naturą.


Copyright © 2015. All rights reserved.

Opublikowano 1 maja 2018 przez Tygrysek Pietrek in category "Projekty Unijne