4 lipca 2019

Spotkanie w ramach projektu polsko- niemieckiego pod hasłem „Budujemy mosty dla Pana Starosty… ”- zabawy konstrukcyjne i ruchowe

                                                           


      Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 23 im. Małego Tygryska Pietrka spotkały się 12.06.2019 r.  z dziećmi z Kita „HausSonnenhugel” w Gorzowie Wlkp. na zabawie i nauce w ogrodzie przedszkolnym.

Podczas spotkania odbyło się wiele atrakcji. Najciekawsze okazało się  malowanie obrazów  farbami na folii.

Odbyły się zabawy muzyczno- ruchowe takie jak „Jawor”, „Baba Jaga stara”. Wszystkie dzieci  bardzo dobrze sobie radziły ze śpiewem po polsku i po niemiecku. Były także zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem różnorodnych klocków. Przedszkolaki budowały wg schematu znane budowle: Mur Chiński, Bramę Brandenburską, Wieżę Eiffla. Dzieci podzielone na zespoły polsko-niemieckie współpracowały przy budowie  i bardzo dobrze się bawiły.

Celem spotkania była nauka segregowanie klocków według określonej cechy, odkodowywanie symboli w zadaniach, rozwijanie i doskonalenie umiejętności koncentracji uwagi, zgodne współdziałanie podczas zabaw oraz nawiązywanie kontaktów i relacji językowych pomiędzy dziećmi z Polski i Niemiec. Spotkanie wniosło wiele radości i zabawy, było bardzo udane.


Copyright © 2015. All rights reserved.

Opublikowano 4 lipca 2019 przez Tygrysek Pietrek in category "Projekty Unijne