Styczeń 18 2017

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ dla rodziców

Informujemy, że w dniu 25 stycznia 2017 r. (środa),
o godz. 16:00, w sali nr 6, odbędzie się spotkanie
z pielęgniarką przeznaczone dla rodziców.

 

Celem spotkania jest omówienie chorób zakaźnych
ze szczególnym uwzględnieniem zarażenia pasożytami:

  • jakie objawy towarzyszą zarażeniu;
  • jak się diagnozuje;
  • na czym polega leczenie;
  • higiena, zasady dbania o zdrowie, zachowania podczas choroby i zasady przyjmowania leków
Kategoria: Ogłoszenia | Możliwość komentowania SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ dla rodziców została wyłączona
Styczeń 15 2017

Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia chorób zakaźnych pochodzenia pasożytniczego (glistnicy i owsicy)

Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia chorób zakaźnych
pochodzenia pasożytniczego (glistnicy i owsicy)
w Przedszkolu Miejskim nr 23
w Gorzowie Wlkp.

I. Podstawa prawna

• Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2013 r. poz. 947 ze zm.),
• Ustawa z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (t.j. Dz. U. z 2011 r. Nr 212 poz. 1263 ze zm.),
• Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz. U. z 2004 r. Nr 256 poz. 2572 ze zm.),
• Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach
i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6 poz. 69 ze zm.).
• Konwencja o prawach dziecka przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych dnia 20 listopada 1989 r. (Dz. U. z 1991 r. Nr 120 poz. 526)

Czytaj dalej

Kategoria: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia chorób zakaźnych pochodzenia pasożytniczego (glistnicy i owsicy) została wyłączona
Styczeń 15 2017

UWAGA RODZICE!

Napływają informacje o występowaniu u naszych przedszkolaków owsików i glisty ludzkiej  prosimy rodziców o badanie dzieci i leczenie.

Owsica – zakażenie owsikami. Objawy – uporczywe swędzenie (zwłaszcza w nocy)
w okolicy odbytu, a u dziewczynek – sromu i pochwy – zaczerwieniona skóra wokół odbytu – nerwowość i rozdrażnienie – osłabienie, brak apetytu, nudności, bóle brzucha.

Glistnica – glista ludzka. Do zakażenia dochodzi w wyniku nieprzestrzegania zasad higieny osobistej, zwykle brak nawyku mycia rąk (m.in. po wyjściu z toalety). Źródłem zakażenia mogą być też niedomyte owoce lub warzywa. Objawy: różne reakcje alergiczne (np. zmiany skórne pod postacią pokrzywki, obrzęki na powiekach, cienie pod oczami, uporczywy ból gardła, ok. 2-3 miesiącach od zakażenia, kiedy w jelitach pojawiają się dorosłe glisty, wystąpić mogą biegunka, bóle brzucha, nudności i wymioty, a także wzdęcia lub uporczywe zaparcia.

Często  tym  chorobom towarzyszy  przewlekły  kaszel.

Proszę zapoznać się z Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia chorób zakaźnych
pochodzenia pasożytniczego (glistnicy i owsicy)w Przedszkolu Miejskim nr 23 w Gorzowie Wlkp.

Kategoria: Ogłoszenia | Możliwość komentowania została wyłączona
Styczeń 15 2017

OTO KILKA POMOCNYCH INFORMACJI

Owsik mieszka w przewodzie pokarmowym, jedynym jego żywicielem jest człowiek. Z jaj, w jelitach wylęgają się owsiki, które w ciągu 2 do 4 tygodni osiągają pełną dojrzałość. Potem nocami samica wychodzi na zewnątrz i składa jaja na skórze dziecka, w okolicach odbytu. Drapiąc się, często zupełnie nieświadomie, przez sen, dziecko przenosi jaja na ręce, a stamtąd na znajdujące się w pobliżu przedmioty lub bezpośrednio do buzi. Jaja trafiają znowu do przewodu pokarmowego i cykl się powtarza. Zakażenie owsikami może przebiegać bezobjawowo, ale najczęściej zakażone dziecko zaczyna gorzej spać, w nocy kręci się i wierci, drapie po pupie, traci apetyt, jest blade, ma podkrążone oczy, czasem zaczyna się moczyć, skarżyć na bóle brzucha, jest nadpobudliwe. U dziewczynek może także dojść do infekcji sromu i pochwy, co objawia się pieczeniem i białymi upławami.

kuracja Czytaj dalej

Kategoria: Ogłoszenia | Możliwość komentowania została wyłączona
Styczeń 9 2017

Warsztaty w Spichlerzu

b-i-dz

   Zbliża się ważne święto dla każdego przedszkolaka –Dzień Babci i Dziadka, dlatego z tej okazji dzieci z grupy III a wzięły udział w warsztatach z cyklu „Lekcje muzealne”, proponowanych przez Spichlerz, zatytułowanych: „Klej, nożyczki, barwny ścinek, zróbmy Dziadkom upominek!”
Dzień Babci i Dziadka to jeden z najpiękniejszych dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości. Na zajęciach w Spichlerzu dzieci własnoręcznie ozdabiały wyjątkowe prezenty dla swoich dziadków – gipsowe ramki i papierowe kwiaty. Zdjęcia z warsztatów można obejrzeć
w galerii.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Warsztaty w Spichlerzu została wyłączona
Grudzień 27 2016

Konkurs ,,Najzdrowsza rymowanka”

Z przyjemnością informujemy, że w konkursie przedszkolnym na wiersz o szeroko rozumianej tematyce zdrowotnej wyróżniono:

I miejsceJan Gucałło gr IVa

II miejsceOlivier Szczygieł gr IIa

III miejsceLuiza Sroka gr IIa, Szymon Cinka gr I

wyróżnienieMichalina Niebieszczyńska gr II

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!

Kategoria: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Konkurs ,,Najzdrowsza rymowanka” została wyłączona
Grudzień 22 2016

Piernikowy zawrót głowy

pierniczki-19

   Przez dwa dni grupa IVa miała ,,piernikowy zawrót głowy”. Okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia w przedszkolu, to czas w którym dzieci poznają tradycje z nimi związane. Na zajęciach kulinarnych Tygrysy upiekły pyszne pierniczki. Wielką radość sprawiła dzieciom dekoracja własnych wypieków i pakowanie ich na prezenty dla rodziców. Nie obyło się bez smakowania tych pyszności.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Piernikowy zawrót głowy została wyłączona
Grudzień 19 2016

Przerwa wakacyjna

W roku szkolnym 2016/17 nasze przedszkole nieczynne będzie w miesiącu sierpniu.

Kategoria: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Przerwa wakacyjna została wyłączona
Grudzień 19 2016

Świąteczne pierniczki w grupie IIIa

pierniki

    Dnia 13 grudnia 2016 roku w grupie IIIa zostały zorganizowane zajęcia otwarte dla rodziców
i ich pociech zatytułowane „Świąteczne pierniczki” . Spotkanie otworzył taneczny występ naszych przedszkolaków, następnie dzieci recytowały wiersz pt. „Czarodziej”, a na samym końcu zaśpiewały świąteczną piosenkę dla swoich rodziców. Po oficjalnym otwarciu, rodzice wraz z dziećmi zabrali się do wspólnej pracy, czyli dekorowania pierników. Na pierwsze efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać, powstały wielobarwne i efektowne dekoracje na pierniczkach. Wspólna prac przyniosła wspaniały efekt. Dodatkowo część pierniczków została wręczona grupie IVa
w podziękowaniu za występ Jasełkowy, który odbył się następnego dnia.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Świąteczne pierniczki w grupie IIIa została wyłączona
Grudzień 19 2016

Jasełka

jasełka

    Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. W dniu 14.12.1016 odbyły się jasełka w wykonaniu przedszkolaków z grupy IVa, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały najpierw przed koleżankami i kolegami oraz całą kadrą i personelem przedszkola, a następnie przed swoimi rodzicami. Salę zdobiła piękna dekoracja: rozgwieżdżone niebo, choinka, ognisko
i na środku sali gwiazda betlejemska umieszczona nad stajenką. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. A gra małych aktorów była pełna radości. Nie zabrakło również życzeń świątecznych, oraz wspólnie odśpiewanej kolędy.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Jasełka została wyłączona