Wrzesień 20 2016

Decyzja Rady Rodziców w sprawie jej funduszy

Decyzja Rady Rodziców z dnia 15.09.2016r.

w sprawie ustalenia wysokości kwoty zbieranej na fundusz Rady Rodziców

Na podstawie Regulaminu Rady Rodziców § 9 ustalono zasady zbierania i wydatkowania funduszy Rady Rodziców obowiązujące od 8 września 2015r.

 1. wpłaty dokonywane są przez rodziców bezpośrednio na konto bankowe Rady Rodziców w dwóch ratach:
  I rata do końca października 2016 r.w wysokości 100,00 zł

        II rata do końca lutego 2017 r. w wysokości 100,00 zł

 1. zebrane środki zostaną przeznaczone na:
  -wyjścia na spektakle i koncerty
  -organizację działań edukacyjno-artystycznych
  -wycieczki
  -bilety MZK
  -przejazdy autokarowe
  -zakup nagród za udział w konkursach
  -dofinansowanie uroczystości przedszkolnych
  -doposażenie i remont placu zabaw
  -inne wydatki uzasadnione przez Radę Rodziców
 1. o wypłacanie środków wnioskować może:
  -Rada Rodziców
  -nauczyciele poszczególnych grup
  -dyrektor przedszkola
Kategoria: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Decyzja Rady Rodziców w sprawie jej funduszy została wyłączona
Wrzesień 11 2016

Dzień Spotkań Międzynarodowych w Eisenhuttenstadt

       wsp_ml(2)

             Nowy rok szkolny tygryski z grupy III i IIIa rozpoczęły od wycieczki do Eisenhuttenstadt
w Niemczech. Nasze zaprzyjaźnione przedszkole Kita Sonnenhugel, jak co roku  we wrześniu, zaprosiło dzieci z różnych państw na Dzień Spotkań Międzynarodowych. Tym razem dzieci
z Polski, Niemiec i Afganistanu miały okazje spróbować swoich sił w zawodach sportowych. Tygrysy brały więc udział w wyścigach w workach, rzucały do celu, przeskakiwały przez przeszkody. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Jak zawsze wielkim hitem okazał się dmuchany zamek. Po wysiłku fizycznym dzieci posiliły się zdrowymi i pysznymi kanapeczkami, kiełbaską z grilla a na deser watą cukrową! To był wspaniały dzień, pełen wrażeń.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Dzień Spotkań Międzynarodowych w Eisenhuttenstadt została wyłączona
Sierpień 29 2016

Porady dla rodziców 3-latka

 Co mogą zrobić rodzice, aby przygotować dziecko do przedszkolnego startu?

 • Należy postarać się przedstawić dziecku przedszkole w sposób pozytywny i pełen entuzjazmu, zachowując umiar i naturalność.
 • Stopniowo dostosowywać rytm dnia dziecka do rytmu panującego  w przedszkolu.
 • Jeśli dotąd dziecko nigdy nie rozstawało się z rodzicami, warto poświęcić czas i wysiłek, aby przed przedszkolną rozłąką mogło mieć kontakt z inną osobą dorosłą. Dobrze, aby podczas ćwiczenia rozłąki z rodzicami, była to ta sama osoba.
 • Warto zapewnić dziecku kontakty z innymi rówieśnikami.

Należy zastanowić się, z czym dziecko nie potrafi samo się uporać. Gdy maluch jest karmiony, ubierany, wysadzany na nocnik, wożony w wózku to znaczy że jest traktowany poniżej swoich możliwości. Rodzice powinni pamiętać, aby nie ulegać pokusie wyręczania i zastępowania malca we wszystkich czynnościach. Można natomiast towarzyszyć dziecku w próbach samodzielności, zapewniając go o swojej gotowości do pomocy. Następnie stopniowo wycofywać się z prostych czynności, aby dziecko samo mogło doświadczać sukcesu, przekonać się o swoich możliwościach, uwierzyć w siebie i stać się bardziej niezależnym. Czytaj dalej

Kategoria: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Porady dla rodziców 3-latka została wyłączona
Czerwiec 23 2016

Festyn Rodzinny

Dnia 3 czerwca 2016 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie polsko-niemieckie
z zaprzyjaźnionym przedszkolem Kita „Haus Sonnenhugel” z Eisenhuttenstadt. Przywitaliśmy naszych gości pysznym i zdrowym obiadkiem i zachęciliśmy do zjadania całej surówki, która dodaje dużo siły. Ta była szczególnie potrzebna ponieważ naszą zabawę rozpoczęliśmy od udziału w III Biegu Tygrysa. Wszystkie grupy wraz z rodzicami i grupa niemiecka pokonywała trasę wyznaczoną ulicami naszego osiedla bardzo szybko i sprawnie. Osobą, która prowadziła cały peleton był oczywiście Tygrys. Na mecie czekały na nas stemple, które przypominały nam o ukończeniu biegu, oraz jabłka.
Następnie odbył się Rodzinnym Masterchef. Po wylosowaniu sali przystąpiliśmy do przygotowywania zdrowych przekąsek. Były kanapki, sałatki, soki, kefiry i szaszłyki owocowe oraz koreczki, które później z smakiem degustowaliśmy.
Na placu przedszkolnym na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek. Skakaliśmy więc na dmuchanym zamku i trampolinie, malowaliśmy twarze, próbowaliśmy swoich sił w kulach wodnych. Ciekawą formą zabawy były także zawody sportowe prowadzone przez młodzież z Zespołu Szkół Gastronomicznych. Rzucaliśmy do celu, robiliśmy slalom między pachołkami z kijem hokejowym. Chwilą relaksu okazał się kramik z kapeluszami, gdzie można sobie było zrobić zdjęcie z ciekawym okryciem głowy. Dla dzieci, które lubią zabawy plastyczne panie z Muzeum Spichlerz prowadziły warsztaty, podczas których robiliśmy motylki z materiałów wtórnych i koralików. Ratownik medyczny uczył dzieci udzielania pierwszej pomocy. W roli fantomów doskonale sprawdziły się nasze przedszkolne pluszowe misie. Podczas festynu odbyła się także zbiórka pieniędzy dla chorej Ani, zorganizowana przez Komitet społeczny ,,Tygrysy dla Ani”.
Festyn na pewno można zaliczyć do bardzo udanych. Dzięki zabawie wszyscy mogliśmy się bliżej poznać i zintegrować. Nauczycielki na spotkaniu wymieniły się doświadczeniami i pomysłami potrzebnymi do realizacji zaplanowanych działań.
To był wspaniały dzień pełen wrażeń!

Kategoria: Euroregion | Możliwość komentowania Festyn Rodzinny została wyłączona
Czerwiec 17 2016

Przedszkole Fabryką Talentów

135

    8 czerwca tygrysy z grupy IIIa wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury ,,Przedszkole Fabryką Talentów”., który odbył się w Amfiteatrze. Wystąpiliśmy z układem tanecznym do muzyki ,,Nothing’s gonna change my love”. Podczas występu dopingowali nas nasi kochani rodzice. Wróciliśmy uśmiechnięci z dyplomem, statuetką oraz z grami planszowymi.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Przedszkole Fabryką Talentów została wyłączona
Czerwiec 15 2016

Festyn Rodzinny

festyn

3 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny propagujący zdrowy styl życia.
Radosne spotkanie rozpoczęło się od wspólnego Biegu Tygrysów trasą wyznaczoną przez ulice osiedla. Wszystkim dzieciom i rodzicom udało się szczęśliwie dobiec do mety i w nagrodę otrzymać stempelek oraz jabłko. Następnie wszyscy uczestnicy festynu zostali zaproszeni do udziału w Rodzinnym Masterchefie. W każdej sali miały być wykonane inne potrawy: kanapki, szaszłyki owocowe, koreczki, soki, sałatki warzywne i owocowe. Po wylosowaniu sal dzieci
i rodzice ochoczo przystąpili do pracy, tak więc po niedługim czasie mogła odbyć się degustacja.
Na dzieci czekały również liczne atrakcje- niespodzianki takie jak: dmuchany zamek, kule wodne, trampolina, warsztaty plastyczne prowadzone przez panie z Muzeum Spichlerz, malowanie twarzy, przebieranki w różne kapelusze, zawody sportowe prowadzone przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych, rysowanie kredą po chodniku oraz zabawy na sprzęcie terenowym.
Rodzice z kolei mogli chwilę odsapnąć od domowych i zawodowych obowiązków ciesząc się wesołą zabawą dzieci, jak również integrować się z innymi rodzicami.
Po intensywnych zabawach można było posilić się pyszną zupą pomidorową, a na deser czekały już pyszne lody!
Piękna pogoda, atrakcyjne zabawy i miła, rodzinna atmosfera wpłynęły na bardzo udane popołudnie w przedszkolu.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Festyn Rodzinny została wyłączona
Czerwiec 15 2016

Podziękowania

13339628_1749471398671290_1052199827689951613_n

Podziękowania

Dla

Wszystkich Rodziców, Pracowników Przedszkola oraz Gości zgromadzonych podczas Festynu Rodzinnego w Przedszkolu Miejskim nr 23,

za wsparcie finansowe na rzecz pomocy rodzinie Ani chorej na białaczkę.

dzięki darczyńcom udało nam się zebrać podczas Festynu Rodzinnego w dniu 03.06.2016 r.

3602,75 zł,

oraz waluty obce 13,50 Euro i 20 koron szwedzkich

Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i dziękujemy że nie pozostali Państwo obojętni!

Do podziękowań dołącza się Ania wraz z rodziną

Kategoria: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Podziękowania została wyłączona
Maj 20 2016

XV Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

scena-teatru

          16 maja dzieci z gr IIIa wzięły udział w XV Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych.
Wszyscy zamieniliśmy się w prawdziwych aktorów i wspaniale czuliśmy się na scenie Teatru im. Juliusza Osterwy. Każdy tygrys zagrał swoją rolę najpiękniej jak potrafił. Wprowadziliśmy widownię w klimat codziennego życia mieszkańców irlandzkiej wsi, występując z bajką pt. ,,Bajka o dwóch pastuszkach”.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania XV Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych została wyłączona
Maj 20 2016

Turniej Ekologiczny

Woda-Królowa-Życia

          12 maja dzieci z grupy III Wiktoria Sikora, Kuba Kaczmarski i Maciej Kosecki wzięły udział
w Turnieju Ekologicznym zorganizowanym przez Miejskiej Przedszkole nr 20 im. Przyjaciół Przyrody. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach wykazując się wiedzą
i umiejętnościami w zakresie ochrony wody i środowiska. Wszystkie uczestniczące drużyny zdobyły pierwsze miejsce, a dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Turniej Ekologiczny została wyłączona
Maj 20 2016

II Międzyprzedszkolny Turniej Szachowy

szachy

       Alan Kozłowski i Evan Treichel z grupy III dnia 10.05.2016 r reprezentowali nasze przedszkole
w II Międzyprzedszkolnym Turnieju Szachowym ,,Mały Szachista”, który odbył się w Bibliotece Wojewódzkiej. Walczyli znakomicie wykazując się dużymi umiejętnościami. Nasze przedszkolaki zakończyły zmagania na znakomitym III miejscu Evana i IV Alana. Gratulujemy!

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania II Międzyprzedszkolny Turniej Szachowy została wyłączona