Maj 24 2018

Pro Musica

   W maju na zajęciach z cyklu Pro Musica mieliśmy okazję poznać wszystkie ludowe tańce polskie. Przy akompaniamencie akordeonu i klarnetu usłyszeliśmy ciekawą historię Marianki, dziewczynki, która oczarowała nas swoim tańcem. Tygrysy zawirowały przy żywiołowym oberku, dostojnie maszerowały w rytmie poloneza. Hitem jednak okazał się krakowiak, a dzieci wspaniale poradziły sobie z krokami i wytańczyły hołubce.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Pro Musica została wyłączona
Maj 11 2018

Konkurs ekologiczny

Prezydent Gorzowa ogłosił konkurs wiedzy
pt. „Segregować śmieci?…To potrafią nawet dzieci!” skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych. Organizatorem konkursu był Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa.  Rolnictwa.

W naszym przedszkolu w dniu 08.05.2018 r. dzieci z grupy IV i IV„a” rywalizowały o nagrodę WYCIECZKĘ DO FIRMY „INNEKO” Sp. Z.o.o. Natomiast wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi gadżetami.

Konkurs miał formę aktywnej zabawy, z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych takich jak kosze do segregacji odpadów, kolorowe worki na odpady, itp. W pierwszym etapie konkursu dzieci utrwaliły wiadomości związane z właściwą segregacją odpadów oraz obejrzały przygotowaną przez Panie z Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa prezentacje. Kolejnym etapem były gry
i zabawy związane z ekologią i segregacją śmieci.

Wśród konkurencji było m.in. segregowanie odpadów na czas, recytowanie wiersza związanego
z tematyką konkursu, rozpoznawanie znaków i symboli ekologicznych oraz „EKOkręgle”. Przez cały czas przedszkolakom towarzyszyły wielkie emocje związane z rywalizacją, nie zabrakło również dopingu ze strony kolegów z grupy.

Ostatecznie, niewielką różnicą punktów zwyciężyły dzieci z grupy IV „a”, czego im serdecznie gratulujemy. 🙂

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Konkurs ekologiczny została wyłączona
Maj 11 2018

Zebranie z rodzicami dzieci nowoprzyjętych

Zapraszamy rodziców dzieci 3-letnich przyjętych do przedszkola od września 2018 r.
na zebranie, które odbędzie się w przedszkolu 
23 maja 2018 r.
o godz. 16.30


(Zapraszamy samych rodziców – bez dzieci)

Kategoria: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zebranie z rodzicami dzieci nowoprzyjętych została wyłączona
Maj 1 2018

Spotkanie polsko-niemieckie w Owczogrodzie.

 

W dniu 25.04.2018 r. (środa) odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu polsko – niemieckiego realizowanego w rok 2018 „Bliżej natury”.

Dzieci z obu przedszkoli mogły wspólnie spędzić czas w gospodarstwie oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat hodowli owiec i psów pasterskich.

Niezwykle ciekawa okazała się zabawa w labiryncie ze snopów siana, w którym według mapy dzieci z Polski i Niemiec wspólnie szukały „Złotego runa” ukrytego w sianie.

Przedszkolaki w trakcie części edukacyjnej dowiedziały się m.in. w jaki sposób zachowują się owce, jak się z nimi należy obchodzić, jak się nawołują i jak wygląda praca pasterza oraz jak ważną rolę odgrywają psy pasterskie. Dowiedziały się również jak różnorodne zastosowanie ma wełna w życiu człowieka.

Oprócz zajęć edukacyjnych odbyły się także warsztaty plastyczne w „Kreatywnej owczarni”, podczas których dzieci wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem wełny.

Zajęcia i zabawy były nietypowe i bardzo kreatywne. Przedszkolaki z obu przedszkoli uczyły się przede wszystkim szacunku dla zwierząt i otaczającej przyrody zgodnie z obszarem działań dziecka, jakim jest życie w harmonii z naturą.

Kategoria: Projekty Unijne | Możliwość komentowania Spotkanie polsko-niemieckie w Owczogrodzie. została wyłączona
Kwiecień 22 2018

W Owczogrodzie, mnóstwo owiec!

Jeśli na wycieczkę do Owczogradu to własnie w kwietniu! To w tym miesiącu kończą się wykoty, co oznacza, że w gospodarstwie w Rudnicy pojawiło się 250 jagniąt! Grupy IV i IV a wybrały się więc na wycieczkę, by wziąć udział w zajęciach edukacyjnych i na własne oczy zobaczyć, a nawet pogłaskać te ciekawe i milusińskie zwierzęta. Czekało na nas mnóstwo atrakcji. Szukaliśmy skarbu w labiryncie ze słomy, próbowaliśmy gręplować wełnę, wydoić Becię i Mlecię, poznaliśmy psa pasterskiego rasy Border Collie. Lejdi nie mogła pokazać nam swoich umiejętności w zaganianiu owiec z powodu kontuzji łapy. Wybiegaliśmy się na świeżym powietrzu, a na zakończenie zjedliśmy kiełbasę z ogniska.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania W Owczogrodzie, mnóstwo owiec! została wyłączona
Kwiecień 15 2018

W gospodarstwie

          Kwiecień jest miesiącem realizowania we wszystkich grupach metody projektu Gospodarstwo. Maluszki zapoznają się ze zwierzątkami żyjącymi na wsi, średniaki zdobywają wiedzę o sadach i rosnących w nich owocach, a starszaki dowiadują się o wszystkiego co związane z polem. To w związku z przeprowadzaną metodą na korytarzu przedszkola pojawił się inkubator z jajami kaczek i kur. Czekaliśmy cierpliwie i doglądaliśmy naszych podopiecznych, aż doczekaliśmy się wspaniałego finału. Na żywo mogliśmy oglądać wykluwanie się pisklaków, próby kaczki w wydostaniu się z jajka. To była bardzo ciekawa lekcja.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania W gospodarstwie została wyłączona
Kwiecień 15 2018

Koncert Zespołu Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy

     Dzieci z grupy IV w ramach realizacji projektu Love Ludowe wybrały się do teatru na koncert edukacyjny Zespołu Tańca Ludowego ,,Mali Gorzowiacy” pt. ,,Od jesieni do lata-jak to kiedyś bywało.” Wielobarwny i żywy spektakl ukazał dzieciom tradycje sprzed 150, a nawet 200 lat. Od Jędrzejowych wróżb na Śląsku, przez kolędników na Orawie, dyngus na Kaszubach, po puszczanie wianków w noc świętojańską. Zobaczyliśmy też jak  bawiły się kiedyś dzieci na wsi i jak radziły sobie bez komputera. 😉 Nie zabrakło skocznego krakowiaka, wirującego oberka czy nastrojowego kujawiaka. Dzieci nie potrafiły określić co podobało im się najbardziej, zgodnie krzyczały, że wszystko!!

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Koncert Zespołu Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy została wyłączona
Kwiecień 15 2018

Wyjście do teatru

    5 kwietnia wszystkie grupy wybrały się do teatru na przedstawienie pt. ,,Tygrys tańczy dla Szu-Hin”. Na stronie teatru czytamy, o tym że ,,twórcy spektaklu zabierają małych widzów w egzotyczną podróż do baśniowych Chin – krainy pełnej dobrych smoków, tańczących tygrysów, życzliwych, a nawet złośliwych duchów, które zamieszkują wyobraźnię ludzi Dalekiego Wschodu. Przewodniczką po tym niezwykłym świecie jest zabawna i nieustraszona dziewczynka o imieniu Szu-Hin. Zrobi ona wszystko, aby nakłonić swego chorego braciszka do zjedzenia cudownego lekarstwa. Spełni wszelkie jego fantastyczne życzenia, nie cofnie się przed niczym, nawet jeśli ma to oznaczać sprowadzenie do domu magicznych postaci.”

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Wyjście do teatru została wyłączona
Kwiecień 8 2018

ROZSTRZYGNIĘCIE

konkursu plastycznego

„WODA, RYBA, WĘDKARZ”

06.04.2018 w grupie IV „a” pomysłodawca i organizator konkursu
p. Michał Walentynowicz (tata Mai :)) wręczył laureatom nagrody

I miejsce – Julia Boboryk

II miejsce – Mikołaj Prychoda

III miejsce – Piotr Bielecki

wyróżnienia: Lena Walczak, Piotr Kukurowski

Dziękujemy bardzo za inicjatywę i ciekawe zajęcia związane z hobby jakim jest wędkarstwo!!!

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania została wyłączona