Grudzień 10 2017

Ozdabianie choinki w filharmonii

       Dzieci z grupy IV na zaproszenie Filharmonii Gorzowskiej własnoręcznie wykonały mieniące się brokatem i kryształkami bombki, by później ozdobić nimi choinkę w sali kameralnej. Relację
z tego wydarzenia możemy zobaczyć klikając TUTAJ.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Ozdabianie choinki w filharmonii została wyłączona
Grudzień 10 2017

Musical Akademia pana Kleksa

        5 grudnia wszystkie grupy przedszkolne wybrały się do Filharmonii Gorzowskiej, aby obejrzeć musical pt. ,,Akademia pana Kleksa”, powstały na motywach wspaniałej bajki autorstwa Jana Brzechwy. W spektaklu do którego muzykę skomponował kompozytor młodego pokolenia Kamil Kosecki, zobaczyliśmy dzieci i młodzież z naszego miasta. Chór, soliści i tancerze przenieśli nas w bajkowy świat, a całości dopełniły efektowne wizualizacje multimedialne.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Musical Akademia pana Kleksa została wyłączona
Grudzień 10 2017

Wyróżnienie w konkursie plastycznym

             Przedszkolaki z grupy IVa wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez gorzowski
Teatr im. J. Osterwy pt. „Tygrys tańczy dla Szu-Hin”.Grupę reprezentowali:
Julia Boboryk, Wiktoria Domańska i Alan Tużnik.
Dzieci te zdobyły wyróżnienie, a w nagrodę cała grupa będzie mogła obejrzeć teatr od „zaplecza”, czyli wejść za kulisy po spektaklu. Dodatkową atrakcją jest sesja zdjęciowa z aktorami.
Gratulujemy.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Wyróżnienie w konkursie plastycznym została wyłączona
Grudzień 3 2017

Koncert taneczny zespołu Kontra-mini

       29 listopada na koncert do gorzowskiego teatru pt. ,,Gorzów -inspiracje” zaprosił zespół taneczny Kontra-Mini. Wraz z dziećmi z gorzowskich szkół, tygrysy z grup IV i IVa uczestniczyły
w tym niezwykłym tanecznym widowisku. Różnorodne style tańca, wspaniała muzyka, ciekawe stroje to wszystko sprawiło, że dzieci z wielkim zaangażowaniem śledziły koncert. Każdy z tańców inspirowany był jakimś ważnym i charakterystycznym dla miasta miejscem. Był ,,Bal w operze” czy raczej w filharmonii, na naszych oczach ożyły postacie z obrazów z Muzeum im. Dekerta, w tańcu zawirowały kwiaty z Parku Róż, a przed zimą do ciepłych krajów odleciały łabędzie ze znanej rzeźby.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Koncert taneczny zespołu Kontra-mini została wyłączona
Listopad 26 2017

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie

       

         W tegorocznej edycji Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie ,,Bezpieczny przedszkolak”, który odbył się w auli Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej nasze przedszkole reprezentowały Iga, Marysia oraz Laura z grupy IV. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 31 drużyn z gorzowskich ,,zerówek”. Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą z zakresu właściwego zachowania w ruchu pieszych i rowerzystów, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, znajomością podstawowych znaków drogowych. Dzieci podczas przygotowań do turnieju nauczyły się prawidłowych zachowań w kontakcie z osobą obcą lub agresywnym psem, utrwalały wiedzę na temat numerów telefonów alarmowych i zasad korzystania z nich. Dziewczynki spisały się wspaniale i bardzo niewiele zabrakło, by znalazły się na podium.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Turniej wiedzy o bezpieczeństwie została wyłączona
Listopad 26 2017

Święto Pluszowego Misia

       

       W dniu 21 listopada gr I wybrała si na zajęcia do osiedlowej Biblioteki im, Koszałka Opałka na zajęcia z okazji Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło w ten dzień swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, by razem uczcić ich święto. Były zabawy, piosenki i wierszyki a to wszystko na jego cześć. Pani opowiadała nam o różnych misiach, tych z bajki ale również tych groźniejszych brunatnych czy grizzli.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Święto Pluszowego Misia została wyłączona
Listopad 20 2017

Przerwa wakacyjna

W roku szkolnym 2017/2018 dyżur wakacyjny przedszkole pełni w sierpniu.

W LIPCU przedszkole będzie NIECZYNNE.

Kategoria: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Przerwa wakacyjna została wyłączona
Listopad 19 2017

Zajęcia z cyklu ,,Karuzela”

     

      W listopadzie grupy IV i IVa uczestniczyły w Warsztatach Sztuki ,,Karuzela” w Miejskim Ośrodku Sztuki. Tym razem na zajęciach z fotografii prowadzonych przez pana Sławomira Sajkowskiego wykonywaliśmy zdjęcia z długim czasem naświetlania. Dzieci wiedziały, że czas jaki jest potrzebny na zrobienie zdjęcia, to krótka sekunda jak mrugnięcie oka. Zaskoczeniem była więc możliwość wydłużenia tego czasu. Tygrysy z chęcią poddawały się instrukcjom prowadzącego i z dużą precyzją naświetlały różne kształty przy pomocy kolorowych latarek. Zdjęcia z ,,Malowania światłem” są dostępne w tygryskowej galerii.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Zajęcia z cyklu ,,Karuzela” została wyłączona
Listopad 19 2017

Wizyta strażaka i ratowniczki medycznej

W ramach przygotowań do Konkursu o bezpieczeństwie dzieci z grupy IV odwiedzili strażak oraz ratowniczka medyczna. Całe zajęcia tygrysy uważnie słuchały i zapamiętywały niezwykle cenne informacje. Ćwiczyliśmy również podstawowe kroki pierwszej pomocy, by w sytuacji zagrożenia wiedzieć jak się zachować. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie, które można oglądać w Galerii. Dziękujemy za wizytę!

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Wizyta strażaka i ratowniczki medycznej została wyłączona
Listopad 19 2017

Wizyta zawodowego żołnierza

     

     W listopadzie do grupy II i IV zawitał zawodowy żołnierz z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej stacjonującej w Międzyrzeczu. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek dotyczącej codziennej pracy dowódcy transportera opancerzonego Rosomaka. Dowiedzieliśmy się kim jest żołnierz i na czym polega jego służba. Mogliśmy pooglądać wojskowe wyposażenie, przymierzyć kamizelkę taktyczną i hełm. Największym zainteresowaniem cieszył się wojskowy kamuflaż, który jak stwierdziły dzieci upodabniał je do leśnych upiorów. 😉

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Wizyta zawodowego żołnierza została wyłączona