Maj 14 2017

Spartakiada sportowa

spart

Do boju tygryski!!! Takimi okrzykami zagrzewali nas do walki rodzice dzieci z grupy III, które reprezentowały nasze przedszkole w XII Spartakiadzie Sportowej Przedszkoli Miejskich.  Tegoroczna edycja zawodów odbyła się pod hasłem obchodów 760 naszego miasta. Na starcie stawiły się drużyny z wszystkich  gorzowskich przedszkoli, by w duchu fair play dać z siebie wszystko w pokonywaniu kolejnych zadań wyścigu rzędów. Dzieci otrzymały złote medale, puchar oraz dyplom, ale największą nagrodą była dobra zabawa!

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Spartakiada sportowa została wyłączona
Maj 14 2017

Wycieczka do Młyna- Papierni

 mlyn_papiernia_IMG_7116

     W piękny słoneczny dzień 12 maja  dzieci z grupy III i IIIa wybrały się na wycieczkę do Barlinka. W Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym w Młynie Papierni położonym w malowniczym miejscu na obrzeżach miasta, na tygrysy czekało wiele atrakcji. Rozpoczęliśmy od zwiedzania zabytkowego młyna. O tym jak funkcjonował od momentu powstania w XVIII wieku bardzo ciekawie opowiadał nam pan przewodnik.  Dowiedzieliśmy się, że w początkach swojej działalności była to manufaktura produkująca papier. Sami również podczas warsztatów mogliśmy własnoręcznie wykonać arkusze, stosując do tego bardzo starą metodę czerpania papieru. Były pyszne kiełbaski, zabawa na świeżym powietrzu. Na koniec wielka atrakcja czyli rejs stateczkiem po jeziorze.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Wycieczka do Młyna- Papierni została wyłączona
Maj 4 2017

Bajka muzyczna

           Note_lines_horizontal1              Pod koniec kwietnia podczas cyklicznych zajęć Pro Musica, dzieci wysłuchały bajki muzycznej o tym dlaczego morze Bałtyckie jest słone. Ta stara legenda mówi, że w starciu rybaka Jana oraz wielkoluda ze Szwecji, którego zwano Waligóra, rybak wygrał czarodziejski młynek. Miał on pomóc Janowi wzbogacić się i poślubić ukochaną dziewczynę. Reagujący na zaklęcia młynek wytwarzał sól. Niestety nasz bohater całkiem zapomniał jak brzmiało zaklęcie zatrzymujące sypanie soli. Wciąż działający młynek, zatopił więc statek, którym Jan wracał do Polski i spoczął na dnie morza wciąż działając. Tej ciekawej historii towarzyszyły dźwięki gitary, ksylofonu oraz kastaniet.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Bajka muzyczna została wyłączona
Maj 4 2017

pucharr

Z radością informujemy, że
II miejsce
w Ogólnopolskim konkursie plastycznym o tematyce ,,Kosmosu”
zajęła Milena Drzewiecka z grupy IIIa.

Julia Boboryk otrzymała wyróżnienie za udział w konkursie: „Wiosna – zielona pora roku”.

Serdecznie gratulujemy małym artystkom!

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania została wyłączona
Maj 4 2017

Warsztaty ruchowe w grupie IIIa

          Dnia 24.04.2017 roku w grupie TYGRYSÓW WSPANIAŁYCH odbyły się warsztaty dla rodziców prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Dzieci wspaniale sprawdziły się w roli nauczycieli i instruktorów  ćwiczeń wykonywanych metodą,  jak również wyjaśniły rodzicom czym różni się partner aktywny od partnera pasywnego i wprowadziły rodziców w świat ćwiczeń. Zaangażowanie w zajęcia było ogromne, a entuzjazm i radość ze współpracy była wielka.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Warsztaty ruchowe w grupie IIIa została wyłączona
Kwiecień 24 2017

Podsumowanie konkursu na ,,Najładniejszą pisankę”

pisanki

          W przedświątecznym konkursie na ,,Najładniejszą pisankę zgłoszonych zostało dużo ciekawych i pięknych prac. Wszystkie pomysłowe, kolorowe i wykonane różnymi technikami. Jury konkursu oczarowane wykonaniem pisanek postanowiło przyznać wszystkim uczestnikom
1 miejsce!
Dzieci otrzymały upominki oraz dyplomy.

Wszystkie konkursowe pisanki trafiły na kiermasz świąteczny, z którego dochód został ptrzeznaczony dla naszych dzielnych tygrysów Ani i Franka.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Podsumowanie konkursu na ,,Najładniejszą pisankę” została wyłączona
Kwiecień 24 2017

Kiermasz i konkurs świąteczny

baba

W dniach 12-14 kwietnia naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs i kiermasz na ,,Najpiękniejszą babkę wielkanocną”. Dochód z kiermaszu przeznaczono na rzecz chorych dzieci Ani i Franka. Ogółem zebrano 2.451 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za aktywny udział- upieczenie i przygotowanie smakowitych wypieków oraz ich zakup.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Kiermasz i konkurs świąteczny została wyłączona
Kwiecień 23 2017

Warsztaty w Muzeum Lubuskim gr III

20170413_114219

Tuż przed Wielkanocą dzieci z grupy III wybrały się do Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta na warsztaty ,,Wielkanoc dawniej i dziś”. Podczas zajęć, dowiedzieliśmy się jak święta obchodzili nasi pradziadkowie. Poznaliśmy jakie znaczenie mają pokarmy, które święcimy w Wielką Sobotę oraz podziwialiśmy piękne pisanki. W części plastycznej zajęć, ozdabialiśmy papierowe koszyczki, oraz wykonaliśmy kurczaczki ze styropianowych jajeczek. Nasze wytwory zabraliśmy ze sobą, by przyozdobiły świąteczne stoły w naszych domach.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Warsztaty w Muzeum Lubuskim gr III została wyłączona
Kwiecień 23 2017

1% podatku

logo_1proc_a_1

Prosimy o przekazywanie 1% podatku na Lubuskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Nr KRS:0000105271 ze wskazaniem naszej placówki: Przedszkole Miejskie nr 23 im. Małego Tygryska Pietrka w Gorzowie Wlkp.

Przekazane środki wrócą do nas!

Zaangażujcie Państwo w akcje swoje rodziny i znajomych. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup zabawek i pomocy dydaktycznych.

Kategoria: Ogłoszenia | Możliwość komentowania 1% podatku została wyłączona
Kwiecień 2 2017

Zajęcia z rzeźby grupy IIIa

Dnia 29.03.2017 roku grupa III „a” udała się do Liceum Plastycznego na zajęcia RZEŹBY. Nasze pociechy pracowały w małych grupach wspólnie z licealistami z drugiej klasy tworząc wspaniałe płaskorzeźby z gliny. Efekt ich pracy można oglądać w naszej galerii zdjęć. Dodatkowo „Tygrysy Wspaniałe”  zwiedziły pracownie rysunku i malarstwa oraz projektowania.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Zajęcia z rzeźby grupy IIIa została wyłączona