Październik 21 2014

Europejski Dzień Przywracania Czynnosci Serca

480_2

      16 października dzieci z najstarszej grupy wzięły udział w obchodach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Na placu katedralnym równo o godz. 12.00 rozpoczęła się próba bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji. Tygrysy wspomógł ratownika medyczny pan Robert Sołtys, który opisywał jak prawidłowo zająć się poszkodowanymi, a w tym wypadku naszymi pluszowymi misiami. Dzieci podeszły do zadania z dużą determinacją   i znakomicie sobie poradziły! Teraz już wiedzą, że resuscytacja jest łatwiejsza niż się wydaje i z pewnością ratuje życie.

Link do artykułu z portalu www.gorzow.pl

 

Kategoria: Tygryskowe wieści | Komentowanie nie jest możliwe
Październik 16 2014

Termin i sposób wnoszenia opłat za przedszkole

Zarządzenie Dyrektora
Przedszkole Miejskie nr 23 im. Małego Tygryska Pietrka
z dnia 20 października 2014r.

W sprawie terminu i sposobu wnoszenia opłat za przedszkole

Na podstawie Uchwały Nr LXXIII/780/2014 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 27 sierpnia 2014 r. w sprawie opłat za świadczenia w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Miasto Gorzów Wlkp., z dniem 20 października 2014r. obowiązują następujące zasady:

1. Opłata za przedszkole może być wnoszona u kierownika gospodarczego w kasie przedszkola w terminie od 5-go do 15-go każdego miesiąca , którego należność dotyczy w wyznaczonych przez dyrektora placówki dniach. W przypadku, gdy dzień ten jest ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień płatności uważa się najbliższy dzień powszedni. Zgodnie z art. 115K.c.sobota nie jest dniem uznanym za ustawowo wolnym od pracy ( Uchwała Sadu Najwyższego z dnia 25 kwietnia 2003r., sygn. akt IIICZP 8/03)

2. Opłata może być wpłacona na konto przedszkola do 13-go każdego miesiąca, którego należność dotyczy. Za datę wpływu uważa się dzień wpłaty należności na wskazany rachunek bankowy ( art.456 §1 K.c.)

3. Wysokość opłat za dany miesiąc będzie do wglądu rodziców u nauczycieli poszczególnych grup od 5-go każdego miesiąca, którego należność dotyczy.

4. Opłata za wyżywienie i godziny ponad podstawę programową wnoszona jest w formie zaliczki i rozliczana zgodnie z zasadami księgowości do 15-go następnego miesiąca podobnie jak opłata za wyżywienie

5. Nieterminowe wnoszenie opłat spowoduje naliczenie ustawowych odsetek zgodnie z odrębnymi przepisami.

Nr konta:

GBS oddział w Gorzowie Wlkp.

32 8363 0004 0091 5681 2000 0004

z dopiskiem: „Za… (imię i nazwisko dziecka), w tym żyw=……świad=……”

Zarządzenie obowiązuje z dniem 20 października 2014 roku

Kategoria: Ogłoszenia | Komentowanie nie jest możliwe
Październik 16 2014

Dzień Edukacji Narodowej

Teachers_Day

     Jak co roku dnia 14 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji wszystkie grupy przygotowały i zaprezentowały się w wierszach Jana Brzechwy. Tematem przewodnim było zoo. Mieliśmy, więc dzikie dziki, kolorowe papugi, wielbłąda, co to owszem niczego, szkoda tylko, że garbaty, a małpki jak zwykle robiły małpie figle! A to wszystko po to, by w tym uroczystym dniu złożyć życzenia pracownikom naszego przedszkola. Wszystkie panie oraz pan Krzysiu nie ukrywali wzruszenia i nagrodzili małych artystów gromkimi brawami.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Komentowanie nie jest możliwe
Październik 15 2014

Dzień otwarty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych
informuje, że dnia 25 października (sobota)2014r.,w godzinach 9:00-14:00
organizuje
„DZIEŃ OTWARTY”
Będziemy wykonywać:
Przesiewowe badania: mowy, słuchu, wzroku

Będzie można zasięgnąć porady:
Psychologa, Pedagoga, Logopedy
w zakresie problematyki rozwojowej, edukacyjnej i wychowawczej oraz poradnictwa zawodowego

Uzyskać pomoc w ocenie rozwoju psychomotorycznego niemowląt i małych dzieci.

POMOC ŚWIADCZONA PRZEZ PORADNIĘ JEST BEZPŁATNA.
Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzież z Gorzowa, a także uczęszczające do gorzowskich placówek oświatowych.

Bliższych informacji udziela sekretariat Poradni
Tel. O-95 7320-736 0-95 7226-224
Adres: ul. Czereśniowa 4i
( w budynku Internatu )

Kategoria: Ogłoszenia | Komentowanie nie jest możliwe
Październik 15 2014

Muminkowa wystawa

muminki-cropp

            Dnia 15 września dzieci z gr II Tygryski Brykające odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną
i obejrzały wystawę pt. ,,Opowieści z Doliny Muminków” zorganizowaną z okazji 100-lecia urodzin pisarki Tove Jannson. Wzięły również udział w aktywnym słuchaniu wybranej przygody Muminków.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Komentowanie nie jest możliwe
Październik 13 2014

Bezpieczna zerówka

lupo

          7 października w ramach akcji ,,Bezpieczna zerówka” dzieci z grupy III i IV odwiedzili pani
i pan policjant z Komendy Miejskiej Policji przy ul. Wyszyńskiego. Tygrysy dowiedziały się
i utrwaliły wiele przydatnych informacji na temat odpowiedniego zachowania w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Przeszliśmy też od teorii do praktyki i za pomocą specjalnych samochodzików na szelkach odtworzyliśmy w przedszkolu prawdziwą ulicę. Przedszkolaki wzorowo zdały egzamin z prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych. W nagrodę otrzymały wycinankę z policyjną maskotką Lupo.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Komentowanie nie jest możliwe
Październik 9 2014

Pasowanie na przyjaciół Tygryska Pietrka

tygrys

 

         Dzień 6 października były dla wszystkich nowych przedszkolaków prawdziwym świętem. Dzieci z gr. I. Ia, II oraz IIa pojechały na wycieczkę do miejscowości Lipy gdzie już czekał na nich nasz patron Tygrysek Pietrek! Pietrek za pomocą swojego ogona pasował wszystkie dzieci na swoich przyjaciół! To wraz z uściskiem jego dłoni dzieci oficjalnie stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. Ale to nie był koniec atrakcji. Dzieci spacerowały leśnymi dróżkami, poznając leśną florę i faunę, bawiły się na placu zabaw, zajadały pysznym poczęstunkiem.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Komentowanie nie jest możliwe
Październik 5 2014

Wizyta gości z Niemiec

polniem

25 września dzieci z gr III i IV miały okazje gościć naszych przyjaciół z przedszkola Kita Sonnenhugel z Eisenhuttenstadt. Po przywitaniu hiszpańską zabawą pt.”Pavito”, którą nauczyli nas sami goście, zaprosiliśmy dzieci do wspólnych warsztatów plastycznych. Każde dziecko ozdobiło tekturową koronę według swojego pomysłu. Powstały wspaniałe i bogate prace, które później posłużyły nam do zabawy inscenizowanej pt. ,,Królowa złośnica”. Bez zabawy na placu dzień był by stracony! Razem wiec korzystaliśmy ze wspaniałej pogodny bawiąc się w zawody sportowe. Na zakończenie wizyty wszystkie dzieci otrzymały drewniane zabawki i mogły skosztować przepysznych śmietankowych lodów. To był dzień pełen wrażeń!

Kategoria: Tygryskowe wieści | Komentowanie nie jest możliwe
Październik 5 2014

Miasteczko Bezpiecznego ruchu drogowego

droga

      24 Września dzieci z grup II, III i IV wzięły udział w organizowanym przez OSK ,,Kierowca” festynie Bezpiecznego ruchu drogowego. Na tygrysy czekały konkursy i zabawy ale nie tylko.  O bezpiecznym zachowaniu na drodze opowiedzieli nam pan policjant oraz strażacy. Mieliśmy okazję z bliska przyjrzeć się wozowi strażackiemu i nawet zasiąść za kierownicą radiowozu! Chętni mogli spróbować również pierwszej pomocy na fantomie. W tej roli znakomicie sprawdził się Maciuś z gr III. Największym hitem okazał się jednak mały elektryczny samochodzik!
Teraz już każdy tygrys wie, jak na drodze zachowywać się! :)

Kategoria: Tygryskowe wieści | Komentowanie nie jest możliwe
Wrzesień 30 2014

Uchwała Rady Rodziców nr 2

Uchwała Rady Rodziców nr 2/2014/15
z dnia 10.09.2014r.
w sprawie reprezentowania i składania podpisów w banku
1. Podjęto decyzję o upoważnieniu dwóch przedstawicieli Rady Rodziców do reprezentowania Rady i składania podpisów na dokumentach w Gospodarczym Banku Spółdzielczym w Gorzowie Wlkp.
2. Radę Rodziców reprezentować będą:
 przewodnicząca Rady Rodziców pani Lucyna Dominiak
 skarbnik Rady Rodziców pan Piotr Kwiliński
3. Przedszkole Miejskie nr 23 w Gorzowie Wlkp. reprezentować będzie:
 dyrektor Jolanta Talaska

Kategoria: Ogłoszenia | Komentowanie nie jest możliwe