Lipiec 17 2017

Językowy zawrót głowy

 

 1. Tytuł projektu: „Językowy zawrót głowy”- Zaczarowany teatr i baśniowe bańki
 2. Okres realizacji: 22.05 2017 r
 3. Źródło dofinansowania (nazwa programu/działania itp.):Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregion „Pro Europa Viadrina” – Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży
 4. Partnerzy: Kita „Haus Sonnenhugel” w Eisenhuttenstadt
 5. Wartość projektu: 2871,51zł,
 6. Ilość uczestników: 101 osób
 7. Cel projektu:
 • Nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń miedzy nauczycielami
 • Prowadzenie działań profilaktycznych wśród dzieci najmłodszych;
 • Zaszczepienie prawidłowych nawyków artykulacyjnych;
 • Stymulowanie rozwoju mowy;
 • Podnoszenie sprawności językowej
 • Zachęcanie dzieci do wspólnej zabawy i porozumiewania się w polskim i niemieckim języku;
 • Zintegrowanie grupy poprzez wspólne zabawy.
 1. Zrealizowane działania:
 • Zwiedzanie Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.
 • Poznanie pracy akustyka, elektryka, krawca, stolarza, fryzjera oraz aktora

Poznanie pracy  aktora na scenie.

 • Ćwiczenia logopedyczne na szeroki język przy lizaniu lodów
 • Ćwiczenia oddechowe przy dmuchaniu baniek
 • Zabawy integrujące grupę na bulwarze
 1. Rezultaty:
 • Przeprowadzenie warsztatów dla dzieci z dykcji i głośnego mówienia na scenie oraz ruchu scenicznego
 • Usprawnienie narządów mowy poprzez wykonywanie ćwiczeń artykulacyjnych.
 • Wspólna zabawa dzieci przy tworzeniu i pokazie baniek mydlanych.
Kategoria: Projekty Unijne | Możliwość komentowania Językowy zawrót głowy została wyłączona
Czerwiec 22 2017

Zabawy plastyczne w Szkole Podstawowej nr 13

    Grupa III „a” 22.06.2917 roku udała się do Szkoły Podstawowej nr 13 na działania plastyczne ze starszymi kolegami, które koordynowała p. Danusia Przybysz (wieloletni nauczyciel plastyki). Przedszkolaki i młodzież wspólnie rysowali kredą na płycie pobliskiego boiska. Dziękujemy bardzo za współpracę i wspaniałe zajęcia!

Radości, zabawy, śmiechu i „pyłu” było niezwykle dużo!

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Zabawy plastyczne w Szkole Podstawowej nr 13 została wyłączona
Czerwiec 6 2017

Zajęcia w bibliotece

carlo-giordano-vs-1-4-4_1017

           6 czerwca dzieci z grupy III i IIIa wybrały się do biblioteki im. Koszałka-Opałka, by wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez panią Anettą Rajewską wicedyrektorką Szkoły Muzycznej W Gorzowie Wlkp. Tygrysy z wielką uwagą wysłuchały bajki Julii Duszyńskiej pt. ,,Cudaczek-wyśmiewaczek” o  niegrzecznym stworku, który jest malutki jak szpileczka, siedzi ukryty we włosach dzieci i czasami namawia do mówienia niemiłych słów. Pani Anetta zaprezentowała nam skrzypce i pokazała gdzie ukryły się w nich: ślimak, żabka, końskie włosie czy dusza. Były także zagadki muzyczne. Przedszkolaki mogły również spróbować samodzielnie wydobyć dźwięki z malutkich skrzypiec dziecięcych.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Zajęcia w bibliotece została wyłączona
Czerwiec 6 2017

Konkurs językowy

1
    Dnia 23.05.2017 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbył się Pierwszy Międzyprzedszkolny Konkurs Języka Angielskiego ‘Kids speak English’ organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 6 i 18. Nasze przedszkole reprezentowali chłopcy z grupy IVJakub Kaczmarski i Mateusz Wasiucionek. Dzieci rywalizowały w siedmiu konkurencjach, które miały na celu kształtowanie kompetencji językowych, nabywanie umiejętności posługiwania się językiem obcym oraz doskonalenie umiejętności językowych (rozumienie ze słuchu, mówienie). Chłopcy świetnie dali sobie radę ze wszystkimi konkurencjami, wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami językowymi. Za udział w konkursie otrzymali wyróżnienie oraz dyplomy i podarunki. Serdecznie dziękuję Im za udział a rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu.
A. Szlachcikowska
Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Konkurs językowy została wyłączona
Czerwiec 4 2017

Otwarcie wystawy plastycznej

swiatowy-dzien-raka-krwii

      Z okazji Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi nasze przedszkole zorganizowało konkurs plastyczny pod tytułem: ,,Chciałbym alby mój chory kolega..” Napłynęło do nas wiele ciekawy prac od przedszkolaków z całego Gorzowa, którym nie jest obcy los chorych dzieci. Wszystkie prace można oglądać na wystawie w Galerii Askana, którą tygryski hucznie otworzyły puszczając do nieba tysiące baniek mydlanych. Jako, że było to Dzień Dziecka, nie zabrakło świętowania tej okazji pysznymi lodami.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Otwarcie wystawy plastycznej została wyłączona
Czerwiec 4 2017

Zebranie dla rodziców nowo przyjętych dzieci

Zapraszamy rodziców dzieci 3 i 4 latków  przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2017/18 na zebranie, które odbędzie się 7 czerwca 2017 r. o godz. 17.00  w sali nr 6.

Na zebranie zapraszamy rodziców bez dzieci.

Kategoria: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Zebranie dla rodziców nowo przyjętych dzieci została wyłączona
Maj 22 2017

Wycieczka do Owczogrodu

19046551_1322106287837303_455760220_n

     Dnia 17 maja grupy I i IIA wyruszyły na wycieczkę do Owczogrodu. Na miejscu powitali nas przemili właściciele gospodarstwa, w którym hodowane są owce . Najpierw poszliśmy nakarmić jagnięta mlekiem z butelek. Po śniadanku mogliśmy je pogłaskać i pobawić się z nimi. Później oglądaliśmy zaganianie owiec przez psa pasterskiego, praliśmy wełnę owczą i robiliśmy z niej ozdoby. Pani Agnieszka ( właścicielka gospodarstwa ) opowiedziała nam mnóstwo ciekawostek o życiu i hodowli owiec, pokazała prześliczne wyroby z wełny. Na koniec było pieczenie kiełbasek na ognisku i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. W Owczogrodzie miło i aktywnie spędziliśmy słoneczny, majowy dzień.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Wycieczka do Owczogrodu została wyłączona
Maj 14 2017

Spartakiada sportowa

spart

Do boju tygryski!!! Takimi okrzykami zagrzewali nas do walki rodzice dzieci z grupy III, które reprezentowały nasze przedszkole w XII Spartakiadzie Sportowej Przedszkoli Miejskich.  Tegoroczna edycja zawodów odbyła się pod hasłem obchodów 760 naszego miasta. Na starcie stawiły się drużyny z wszystkich  gorzowskich przedszkoli, by w duchu fair play dać z siebie wszystko w pokonywaniu kolejnych zadań wyścigu rzędów. Dzieci otrzymały złote medale, puchar oraz dyplom, ale największą nagrodą była dobra zabawa!

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Spartakiada sportowa została wyłączona
Maj 14 2017

Wycieczka do Młyna- Papierni

 mlyn_papiernia_IMG_7116

     W piękny słoneczny dzień 12 maja  dzieci z grupy III i IIIa wybrały się na wycieczkę do Barlinka. W Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym w Młynie Papierni położonym w malowniczym miejscu na obrzeżach miasta, na tygrysy czekało wiele atrakcji. Rozpoczęliśmy od zwiedzania zabytkowego młyna. O tym jak funkcjonował od momentu powstania w XVIII wieku bardzo ciekawie opowiadał nam pan przewodnik.  Dowiedzieliśmy się, że w początkach swojej działalności była to manufaktura produkująca papier. Sami również podczas warsztatów mogliśmy własnoręcznie wykonać arkusze, stosując do tego bardzo starą metodę czerpania papieru. Były pyszne kiełbaski, zabawa na świeżym powietrzu. Na koniec wielka atrakcja czyli rejs stateczkiem po jeziorze.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Wycieczka do Młyna- Papierni została wyłączona
Maj 4 2017

Bajka muzyczna

           Note_lines_horizontal1              Pod koniec kwietnia podczas cyklicznych zajęć Pro Musica, dzieci wysłuchały bajki muzycznej o tym dlaczego morze Bałtyckie jest słone. Ta stara legenda mówi, że w starciu rybaka Jana oraz wielkoluda ze Szwecji, którego zwano Waligóra, rybak wygrał czarodziejski młynek. Miał on pomóc Janowi wzbogacić się i poślubić ukochaną dziewczynę. Reagujący na zaklęcia młynek wytwarzał sól. Niestety nasz bohater całkiem zapomniał jak brzmiało zaklęcie zatrzymujące sypanie soli. Wciąż działający młynek, zatopił więc statek, którym Jan wracał do Polski i spoczął na dnie morza wciąż działając. Tej ciekawej historii towarzyszyły dźwięki gitary, ksylofonu oraz kastaniet.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Bajka muzyczna została wyłączona