Październik 23 2016

Wycieczka do lasu

las

Dnia 20 października dzieci z grupy III i IIIa wybrały się na wycieczkę do lasu. Po niedługiej jeździe autokarem dotarliśmy nad urokliwe jezioro Grabino, znajdujące się na terenie Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego. Pogoda sprzyjała długim spacerom. Przeszliśmy poprowadzoną wzdłuż brzegu jeziora leśną ścieżkę edukacyjną, na której umieszczono tablice z ciekawymi informacjami na temat życia lasu. Obserwowaliśmy jakie zmiany zaprowadziła tutaj jesień. Dzieci bardzo chętnie zbierały materiał przyrodniczy, którym w przedszkolu uzupełniliśmy nasze kąciki przyrody.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Wycieczka do lasu została wyłączona
Październik 14 2016

Dzień głośnego czytania

       ksiązka

     Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypadał w tym roku 29 września, był kolejną okazją do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Naszym wychowankom z grup III a i IV a, w tym dniu czytała p. Kasia z zaprzyjaźnionej biblioteki „Koszałka Opałka”. Zdjęcia z tego dnia można obejrzeć w galerii.
Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak
i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój maluszków, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Dzień głośnego czytania została wyłączona
Październik 14 2016

Wizyta muzyków z zespołu Żółte kalendarze

Note_lines_horizontal1

W październiku dzieci z grup III a i IVa z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki 2016 gościły członków gorzowskiego zespołu Żółte kalendarze”.

Żółte Kalendarze to grupa złożona z czołowych postaci gorzowskiej sceny muzycznej. Jej członkowie współtworzyli m. inn. takie formacje jak Kawałek Kulki, UL/KR, Wakacje czy Kamiński
i Brożek. Dzieci mały okazję poznać dwóch członków zespołu p. Magdę i p. Wojtka. Dowiedziały się na czym  polega praca w zespole, jak wyglądają próby, przygotowania do wydania płyty i koncerty. Słuchały i tańczyły do utworu zespołu pt. „Bitelisi”. Muzycy w trakcie spotkania zagrali na gitarze elektrycznej, skrzypcach i klawiszach. Tygrysy również mogły samodzielnie doświadczyć gry na gitarze i klawiszach.

 

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Wizyta muzyków z zespołu Żółte kalendarze została wyłączona
Październik 14 2016

Wycieczka do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej

pobrane

      7 października dzieci z grupy IV i IVa  wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Tygrysy miały okazję uczestniczyć w warsztatach i pokazach ginących zawodów. Dowiedzieliśmy się o pracy szewca, kowala, garncarza czy praczki. Każde dziecko mogło oglądać z bliska, dotknąć czy nawet wypróbować samemu jak działają narzędzia potrzebne do wykonywania danej pracy. Największą atrakcją były jednak warsztaty, podczas których dzieci własnoręcznie wykonały wózki z wikliny, które później zabraliśmy ze sobą do domu.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Wycieczka do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej została wyłączona
Październik 14 2016

Wycieczka do Manufaktury słodyczy

bababa

      20 września z okazji Dnia Przedszkolaka grupa IVa wybrała się na wycieczkę do Manufaktury Babeczki i Cukiereczki. Dzieci uczestniczyły w warsztatach lizakowych. Dowiedzieliśmy się jak wygląda proces produkcyjny od momentu wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadanie mu smaku i kolorów z naturalnych składników. Podczas warsztatów każdy własnoręcznie wykonał lizaka o owocowym smaku. W prezencie otrzymaliśmy również paczuszki przepysznych cukierków. Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola z ogromnym uśmiechem i zadowoleniem.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Wycieczka do Manufaktury słodyczy została wyłączona
Październik 10 2016

Koncert muzyczny Pro Musica

hejnal

        Październikowym koncertem muzycznym z cyklu Pro Musica zainaugurowaliśmy kolejny sezon spotkań z muzyką graną na żywo przez profesjonalnych muzyków. Tym razem dźwięki trąbki i pianina towarzyszyły nam w ciekawej opowieści o Gniewku, synu hejnalisty z Wieży Mariackiej. Słuchaliśmy o jego spotkaniu z Boreaszem, królem wiatru i czarodziejskiej złotej trąbce, dzięki której ocalono Kraków przed najazdem Tatarów. Dzieci wiedzą już, że trąbka jest instrumentem dętym blaszanym, a pianino ma aż 88 klawiszy.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Koncert muzyczny Pro Musica została wyłączona
Październik 5 2016

Zawody rowerkowe

rower

         Dzieci  z grupy IV 30 września wzięły udział w zawodach rowerkowych, które odbyły się w Miasteczku Ruchu Drogowego w Parku Kopernika zorganizowanych z okazji Dnia bez Samochodu. dzieci miały okazję zapoznać się i utrwalić znajomość znaków drogowych oraz zasad panujących na drodze. Dzięki pani policjantce z Wojewódzkiej Komend Policji w Gorzowie, która nadzorowała przebieg zawodów, wszystkie dzieci przejechały bezpiecznie i wzorowo całą trasę i zasłużyły na złoty medal, dyplom oraz drobne upominki.
Dziękujemy za pomoc i fajną zabawę rodzicom, ratownikowi medycznemu panu Robertowi Sołtysowi oraz pani Policjantce.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Zawody rowerkowe została wyłączona
Wrzesień 29 2016

Zabawy w Fikolandzie w ramach współpracy polsko-niemieckiej

Logo_der_Euroregion_PEV

     21 września w ramach współpracy z przedszkolem Kita Sonnenhugel dzieci z grupy III i IIIa gościły u siebie kolegów z Niemiec. Obecny projekt upływa pod hasłem aktywności fizycznej
i sportu
. Zgodnie z tym tematem wspólnie udaliśmy się do sali zabaw Fikoland by tam doskonalić swoją zwinność, szybkość, siłę i przy okazji wspaniale się bawić. Po poziomie decybeli można stwierdzić, że zabawa była fantastyczna. Tygrysy bardzo chętnie ustawiały się w kolejkę do malowania buziek i robienia tatuaży. Była też niespodzianka! Odwiedził nas wielki pluszowy piesek, który zaprosił nas do tańca. Po szalonej zabawie wszystkie zgłodniałe tygrysy udały się do pobliskiej pizzerii na porcję przepysznej margherity.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Zabawy w Fikolandzie w ramach współpracy polsko-niemieckiej została wyłączona
Wrzesień 20 2016

Decyzja Rady Rodziców w sprawie jej funduszy

Decyzja Rady Rodziców z dnia 15.09.2016r.

w sprawie ustalenia wysokości kwoty zbieranej na fundusz Rady Rodziców

Na podstawie Regulaminu Rady Rodziców § 9 ustalono zasady zbierania i wydatkowania funduszy Rady Rodziców obowiązujące od 8 września 2015r.

 1. wpłaty dokonywane są przez rodziców bezpośrednio na konto bankowe Rady Rodziców w dwóch ratach:
  I rata do końca października 2016 r.w wysokości 100,00 zł

        II rata do końca lutego 2017 r. w wysokości 100,00 zł

 1. zebrane środki zostaną przeznaczone na:
  -wyjścia na spektakle i koncerty
  -organizację działań edukacyjno-artystycznych
  -wycieczki
  -bilety MZK
  -przejazdy autokarowe
  -zakup nagród za udział w konkursach
  -dofinansowanie uroczystości przedszkolnych
  -doposażenie i remont placu zabaw
  -inne wydatki uzasadnione przez Radę Rodziców
 1. o wypłacanie środków wnioskować może:
  -Rada Rodziców
  -nauczyciele poszczególnych grup
  -dyrektor przedszkola
Kategoria: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Decyzja Rady Rodziców w sprawie jej funduszy została wyłączona