Kwiecień 15 2018

W gospodarstwie

          Kwiecień jest miesiącem realizowania we wszystkich grupach metody projektu Gospodarstwo. Maluszki zapoznają się ze zwierzątkami żyjącymi na wsi, średniaki zdobywają wiedzę o sadach i rosnących w nich owocach, a starszaki dowiadują się o wszystkiego co związane z polem. To w związku z przeprowadzaną metodą na korytarzu przedszkola pojawił się inkubator z jajami kaczek i kur. Czekaliśmy cierpliwie i doglądaliśmy naszych podopiecznych, aż doczekaliśmy się wspaniałego finału. Na żywo mogliśmy oglądać wykluwanie się pisklaków, próby kaczki w wydostaniu się z jajka. To była bardzo ciekawa lekcja.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania W gospodarstwie została wyłączona
Kwiecień 15 2018

Koncert Zespołu Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy

     Dzieci z grupy IV w ramach realizacji projektu Love Ludowe wybrały się do teatru na koncert edukacyjny Zespołu Tańca Ludowego ,,Mali Gorzowiacy” pt. ,,Od jesieni do lata-jak to kiedyś bywało.” Wielobarwny i żywy spektakl ukazał dzieciom tradycje sprzed 150, a nawet 200 lat. Od Jędrzejowych wróżb na Śląsku, przez kolędników na Orawie, dyngus na Kaszubach, po puszczanie wianków w noc świętojańską. Zobaczyliśmy też jak  bawiły się kiedyś dzieci na wsi i jak radziły sobie bez komputera. 😉 Nie zabrakło skocznego krakowiaka, wirującego oberka czy nastrojowego kujawiaka. Dzieci nie potrafiły określić co podobało im się najbardziej, zgodnie krzyczały, że wszystko!!

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Koncert Zespołu Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy została wyłączona
Kwiecień 15 2018

Wyjście do teatru

    5 kwietnia wszystkie grupy wybrały się do teatru na przedstawienie pt. ,,Tygrys tańczy dla Szu-Hin”. Na stronie teatru czytamy, o tym że ,,twórcy spektaklu zabierają małych widzów w egzotyczną podróż do baśniowych Chin – krainy pełnej dobrych smoków, tańczących tygrysów, życzliwych, a nawet złośliwych duchów, które zamieszkują wyobraźnię ludzi Dalekiego Wschodu. Przewodniczką po tym niezwykłym świecie jest zabawna i nieustraszona dziewczynka o imieniu Szu-Hin. Zrobi ona wszystko, aby nakłonić swego chorego braciszka do zjedzenia cudownego lekarstwa. Spełni wszelkie jego fantastyczne życzenia, nie cofnie się przed niczym, nawet jeśli ma to oznaczać sprowadzenie do domu magicznych postaci.”

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Wyjście do teatru została wyłączona
Kwiecień 8 2018

ROZSTRZYGNIĘCIE

konkursu plastycznego

„WODA, RYBA, WĘDKARZ”

06.04.2018 w grupie IV „a” pomysłodawca i organizator konkursu
p. Michał Walentynowicz (tata Mai :)) wręczył laureatom nagrody

I miejsce – Julia Boboryk

II miejsce – Mikołaj Prychoda

III miejsce – Piotr Bielecki

wyróżnienia: Lena Walczak, Piotr Kukurowski

Dziękujemy bardzo za inicjatywę i ciekawe zajęcia związane z hobby jakim jest wędkarstwo!!!

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania została wyłączona
Marzec 28 2018

Wiosno przyjdź! Precz zimo zła!

Tak oto w tradycyjny sposób oficjalnie przywitaliśmy wiosnę! Nasz kolorowy korowód przechodzący ulicami osiedla wzbudzał nie małą sensację. Dzieci głośno krzyczały przeganiając zimę, robiły hałas różnymi instrumentami. Każde dziecko miało piękne kwiaty z bibuły, które dodały nam kolorytu. Marzanna ze słomy spłonęła a my cieszymy się z nadejścia nowej pory roku.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Wiosno przyjdź! Precz zimo zła! została wyłączona
Marzec 18 2018

Bajka muzyczna -Pro Musica

  To był bardzo wesoły i humorystyczny koncert, a jego gwiazdą był najpiękniejszy instrument świata czyli…głos. Dzieci poznały historię ołowianego żołnierzyka, który musiał pokonać wiele przeszkód i wykazać się odwagą, by uratować z ogromnych tarapatów swoja ukochana laleczkę. Jak to w takich przypadkach bywa nad losem bohaterów czuwała wróżka, a bajka zakończyła się romantycznym happy endem. Dzieci mogły wysłuchać wykonania najpiękniejszych arii operetkowych jak ,,Aria ze śmiechem”.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Bajka muzyczna -Pro Musica została wyłączona
Marzec 18 2018

Warsztaty artystyczne ,,Karuzela”

       Jak co miesiąc tygrysy z najstarszych grup uczestniczyły w zajęciach artystycznych
w Miejskim Ośrodku Sztuki. Tym razem karuzela zatrzymała się na przystanku o nazwie taniec.

Hip-hop to dynamiczny i energetyczny rodzaj tańca, łączący takie techniki, jak Locking, Doping, Funk i House. Taniec hip-hop w dużym stopniu opiera się na improwizacji tańczącego. Podczas zajęć tygrysy rozmawiały o kulturze hip-hop, a także bawiły się w rytm muzyki i poznawały podstawowe ruchy taneczne.

Zajęcia poprowadziła Patrycja Szymczak (Górniak), instruktorka ze Szkoły Tańca Dance Mix.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Warsztaty artystyczne ,,Karuzela” została wyłączona
Luty 26 2018

Opłata Rada Rodziców

Drodzy Rodzice!

         Rada Rodziców przy Przedszkolu Miejskim nr 23 w Gorzowie Wlkp., informuje, że z dniem 28 lutego 2018 r. upływa termin na dokonanie drugiej wpłat na konto Rady Rodziców – 100 zł za
II semestr

Ze  środków za dotychczasowe wpłaty dzieci brały udział w warsztatach artystycznych, koncertach muzycznych, jeździły na wycieczki, były w filharmonii i teatrze.

Bardzo dziękujemy za terminowe wpłaty za I semestr.

         Wpłaty należy kierować na poniższy rachunek bankowy, dostępny również na stronie internetowej przedszkola:

06 8363 0004 0091 9894 3000 0001.

Z poważaniem Rada Rodziców
i dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 23
w Gorzowie Wlkp.

Kategoria: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Opłata Rada Rodziców została wyłączona
Luty 4 2018

Bal karnawałowy!

Była zabawa! Wiele się działo!

2 lutego nasze przedszkolne sale zamieniły się w taneczne parkiety.  Przy wesołej i skocznej muzyce bawiły się wszystkie duże i małe tygrysy. Były pociągi, Makarena, a biodra rozbujał nam rock’n’roll. Największym hitem, porywającym wszystkich do tańca okazało się jednak Despacito. 😉 Porządku pilnowali liczni Lordowie Vaderzy i szturmowcy.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Bal karnawałowy! została wyłączona
Luty 4 2018

Dzień Babci i Dziadka

 
   Styczeń to miesiąc, w którym we wszystkich salach rozbrzmiewają piosenki i wierszyki dla babci i dziadka. Dzieci ze wszystkich grup przygotowywały się, aby przyjąć na uroczystościach swoich ukochanych dziadków.
Tygrysy oprócz programu artystycznego przygotowały piękne upominki, które wręczyły po uroczystości. 
Dzieci dostarczyły swoim najbliższym ogrom wzruszeń i radości.
Naszym Miłym Gościom dziękujemy za tak liczne przybycie.
Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Dzień Babci i Dziadka została wyłączona