Marzec 26 2017

Latająca filharmonia

Note_lines_horizontal1

W marcu tygrysy kolejny raz miały okazji posłuchać utworów muzyki klasycznej granych na żywo. To dzięki zajęciom z artystami Latającej filharmonii dzieci uwrażliwiają się na jej piękno. Tym razem  to dźwięki wiolonczeli i pianina zaprosiły nas do zabawy. Sami również mogliśmy zamienić się w muzyków i przy pomocy naszych osobistych instrumentów czyli rąk i kolan akompaniowaliśmy wygrywając różne rytmy.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Latająca filharmonia została wyłączona
Marzec 26 2017

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

wioana

21 marca wszystkie przedszkolaki tradycyjnie przeszły w korowodzie wiosennym. Głośno krzycząc, śpiewając i wiwatując zachęcaliśmy wiosnę by przezwyciężyła swoją nieśmiałość i przyszła już do nas na stałe. Rano komisja konkursowa oceniła Marzanny przygotowane przez wszystkie grupy. Mamy nadzieję, że ogień z palących się kukieł odstraszył zimę. Razem z nami, nową porę roku przywitały przelatujące nad przedszkolem bociany! To już musi być wiosna!

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY została wyłączona
Luty 26 2017

Dzień kota

 kot_1

       17 lutego w kalendarzu uroczystości przypada Światowy Dzień Kota. Grupa III postanowiła, że ten dzień również u nas w grupie będzie świętem kotów. Od rana przyozdabialiśmy nasze buźki malując wąsiki i noski, na głowę zakładaliśmy kocie uszka. Bawiliśmy się w kocie zabawy tocząc motek włóczki, odpoczywaliśmy zwijając się w kłębek i prężąc nasze grzbiety. Najbardziej podobało nam się ćwiczenie języczka i picie mleczka z talerzyka jak prawdziwe kotki. Zrobiliśmy także prace plastyczne przedstawiające naszych futrzanych przyjaciół. Miauuu

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Dzień kota została wyłączona
Luty 26 2017

Wizyta aktorów

IMG_4406

     W lutym odwiedzili nas aktorzy Teatru im. Juliusza Osterwy państwo Bożena i Leszek Perłowscy. Dzieci z wszystkich grup dowiedziały się, że aby wyraźnie i ładnie mówić należy gimnastykować swoją buzię i język. Okazało się, że naśladowanie różnych zwierzątek może w tym bardzo pomóc, a także dostarczyć dużo śmiechu. Aktorzy poczytali nam różne wiersze a my mogliśmy uruchomić naszą wyobraźnie, by przenieść się w inny wyimaginowany świat.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Wizyta aktorów została wyłączona
Luty 26 2017

Tygrysy sportowcami

IMG_4463

     Wszystkie tygrysy w naszym przedszkolu dbają o sprawność fizyczną i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach sportowych prowadzonych przez trenerów Akademii piłki nożnej Stali Gorzów.  Rozgrzewka ważna rzecz, dlatego dzieci skakały biegały i rozciągały się by należycie przygotować się do najbardziej wyczekiwanego momentu czyli strzałów na bramkę. Doping był gorący i często w całym przedszkolu można było słyszeć głośne wołanie GOOOL!!

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Tygrysy sportowcami została wyłączona
Luty 26 2017

Pro Musica

Baton_de_pluie

        W lutym koncert muzyczny z cyklu Pro Musica to opowieść o wodniku Źródlana woda, który w poszukiwaniu porwanej narzeczonej Kropelki, przemierzał świat w grających butach. Tym razem opowiadanej bajce towarzyszyły dźwięki bas klarnetu oraz oboju. Bardzo ciekawym instrumentem okazało się drzewo deszczu, czyli drewniana tuba wypełniona drobnymi kamyczkami lub nasionami.  Prawdopodobnie pierwsze zaklinacze deszczu wykonane zostały w Chile, jak głosi legenda, podczas długotrwałej suszy miejscowy szaman wymyślił zaklinacz deszczu, aby grając na nim prosić bogów o upragniony deszcz. Dzieci również mogły spróbować gry na tym niezwykłym instrumencie.

Kategoria: Tygryskowe wieści | Możliwość komentowania Pro Musica została wyłączona
Luty 23 2017

Godziny przyjęć interesantów

PRZYJMOWANIE INTERESNTÓW

 W OKRESIE NABORU DZIECI DO PRZEDSZKOLA

 

PONIEDZIAŁEK     8.00-10.30

WTOREK                11.00-16.30

ŚRODA                    8.00-16.00

CZWARTEK          7.00-12.00

 

Kategoria: Ogłoszenia | Możliwość komentowania Godziny przyjęć interesantów została wyłączona
Luty 23 2017

Godziny przyjęć interesantów

PRZYJMOWANIE INTERESNTÓW

 W OKRESIE NABORU DZIECI DO PRZEDSZKOLA

 

PONIEDZIAŁEK     8.00-10.30

WTOREK                11.00-16.30

ŚRODA                    8.00-16.00

CZWARTEK          7.00-12.00

 

Kategoria: NABÓR 2017 | Możliwość komentowania Godziny przyjęć interesantów została wyłączona